28. - 30. april 2023 - noen ledige plasser!
I samarbeid med Sømna Kulturskaperi og Sømna Aktivitetssenter, inviterer vi deg som aldri har malt før, trenger oppfriskning, eller har gått med et ønske om å lære å male.
Påmelding: Fortløpende
Tidspunkt: fredag 28. - søndag 30. april
Kurslokale: Sømna Aktivitetssenter, Bjøru (gamle Logopediske senter)
Kurspris: kr. 300,-
Inkluderer kursavgift, 1 maleplate, pensler og maling under kurset, og kaffepauser.
Faktura sendes etter endt kurs.
Tidspunkt: fredag 28. - søndag 30. april
Kurslokale: Sømna Aktivitetssenter, Bjøru (gamle Logopediske senter)
Kurspris: kr. 300,-
Inkluderer kursavgift, 1 maleplate, pensler og maling under kurset, og kaffepauser.
Faktura sendes etter endt kurs.
KursinnholdVi vil male med akrylmaling, som er enkelt å komme i gang med.
Det eneste du trenger er maling, pensler og noe å male på. Og på dette kurset har vi alt utstyr tilgjengelig, slik at du kun trenger å møte opp – og være klar for en kreativ helg i lag med andre! Du velger selv hvilket motiv du vil male. Ta gjerne med flere alternativer hvis du er usikker. Det vil være flere instruktører til stede under hele kurset som vil veilede hver enkelt. Utstyr
MotivHvis du trenger hjelp til utskrift av motiv tar du kontakt med Nordnorsk Pensjonistskole, så får du hjelp til det før kursstart.
|
Praktisk informasjon
Kurslokaler: Sømna Aktivitetssenter, Bjøruveien 19 (gamle Logopediske senter)
Timeplan:
Fredag 28. april kl. 18.00 - 21.00
Lørdag 29 april kl. 10.00 - 16.00
Søndag 30. april kl. 10.00 - 14.00
Timeplan:
Fredag 28. april kl. 18.00 - 21.00
Lørdag 29 april kl. 10.00 - 16.00
Søndag 30. april kl. 10.00 - 14.00
Målgruppe
ALLE, ung som gammel, som har lyst å lære å male er velkommen! Klassen blir såpass liten at hver enkelt vil få den undervisningen og hjelpen de trenger. Om du er helt nybegynner eller kanskje har prøvd litt før, vil det uansett bli en lærerik og morsom kurshelg.
Litt om Sømna Kulturskaperi og Sømna Aktivitetssenter
Sømna Kulturskaperi drifter et universelt utformet hus på Bjøru, med mål å ha størst mulig kulturell aktivitet på huset som mulig.
Sømna Aktivitetssenter har som sin fremste målsetting å arbeide for å tilrettelegge aktiviteter og ulike kurstilbud, og å lage sosiale møteplasser for alle.
Sømna Aktivitetssenter har som sin fremste målsetting å arbeide for å tilrettelegge aktiviteter og ulike kurstilbud, og å lage sosiale møteplasser for alle.
Bo og spise
Våre lokaler er i samme bygg som Sømna Kro & Gjestegård, hvor vi bestiller overnatting og måltider til en fordelaktig pris for våre kursdeltakere. Trenger du overnatting bestilles dette i samme skjema som kurspåmeldingen.
Vi har samme priser på enkelt- og dobbeltrom. Overnatting og måltider faktureres sammen med kursavgiften etter kursslutt. 1 døgn m/frokost: kr. 528,- pr. pers. 1 døgn m/full pensjon: kr. 934,- pr. pers. 2 døgn m/ full pensjon: kr. 1 596,- pr. pers. Bor du privat og kun ønsker å bestille enkeltmåltider har vi følgende priser: Lunsj: kr. 184,- pr. pers. Middag m/dessert: kr. 222,- pr. pers. |
Om Nordnorsk PensjonistskoleNordnorsk Pensjonistskole (NNPS) er en folkehøgskole for voksne og arrangerer kurs på tvers av alder og ulikheter. Vi har lang erfaring i å gi mennesker kunnskap, gode opplevelser og tilhørighet. Hos oss er det et mål at alle skal bli inkludert og vi har stort fokus på tilrettelegging for det enkelte menneskets behov.
Våre lærere og forelesere har høy faglig kompetanse, og vi legger til rette for læring i hyggelige omgivelser. Vi arrangere kurs både lokalt og eksternt, som dette kurset. Kommer du på kurs hos NNPS i Sømna vil du møte ett eller flere av disse blide fjesene. Velkommen til oss! |